Jaké kvality musí mít dobrý realitní makléř?

publikováno:

Jaké kvality musí mít dobrý realitní makléř?

Jaké kvality musí mít dobrý realitní makléř?

Říká se, že realitní makléř musí být především dobrý obchodník.  S tím ale nemohu souhlasit. Dobrý realitní makléř musí být především osobnost, která dokáže předem zrežírovat celý obchod a pevně dovést kupce i prodávajícího až do konce.

Realitní obchod a jeho nabídka nemovitostí se totiž smrskly do jednoho bodu. A tím je webová inzerce. Tady musí makléř vytvořit lákavou nabídku prodávané nemovitosti. Tady musí použít svou kreativitu, přilákat budoucí kupce a vést je správným směrem po celou dobu prodeje. A právě tady je důležité, aby byl makléř šikovným režisérem celého obchodu.

Dobrý realitní makléř musí být tvořivý umělec, který dokáže dobře prezentovat vaší nemovitost. Musí dokázat sjednotit vaše požadavky s požadavky kupců. Musí být osobnost, která je na vše připravena a zvládne vést všechny účastníky obchodu někdy i problematickými (dramatickými) situacemi.

Přirovnání makléře k režisérovi není náhodné, podívejte, co píše Wikipedie: 

Režisér je tvořivý umělec slučující jednotlivé složky do stylově jednotného, celistvého díla.  Jde o vedoucí osobnost týmu ve všech dramatických uměních.

Takže, řekne-li vám makléř, že dnes nafotí nemovitost a zítra ji budete mít v inzerci, vezměte do ruky bič a žeňte ho na míle daleko. Okamžitá inzerce bez dobré přípravy a promyšleného prodeje je totiž ten nejhloupější krok, který kdy může realitní makléř udělat