Včera jsem naleštila dědečka a dnes jdu prodávat byt

publikováno:

Včera jsem naleštila dědečka a dnes jdu prodávat byt

Včera jsem naleštila dědečka, mé auto značky Fiat Seicento. Je mu požehnaných 15 let a musím se s ním rozloučit. Nakoupila jsem leštěnky a různá udělátka a věnovala mu několik hodin perné práce.  Pečlivě jsem ho vyluxovala a oživila zašlý lak i plasty. Teď je z něj fešák, co se dobře prodá. Možná za něj dostanu i nějakou tu tisícovku víc.

Dnes jdu s manželem do bytu, který prodáváme. Majitel nás již očekává. Jdeme udělat nějaké hezké fotky do inzerce a video. Ještě ve dveřích se však dozvíme: „Ehm, promiňte, nějak jsme nestačili uklidit, omlouvám se. Víte, ona večer přišla tchýně a …“ dál už neposlouchám. Tuhle písničku už dobře znám, zpívá ji snad každý druhý majitel.

Tak si tak přemýšlím, je toto normální? Když prodávám auto, je přece normální, že ho naleštím. Když prodávám byt, proč není normální, že ho taky vypucuju?

Za čisté auto možná dostanu nějakou tisícovku navíc. U bytu, kde je nepořádek, však majitel ztrácí rovnou celé desetitisíce. Proč tedy majitel není ochoten věnovat svému bytu 1hodinu, aby před focením umyl nádobí a nastrkal pár věcí do skříně?     

To mi hlava prostě nebere