POLABINY byt 3+1 - Lonkova

Popis nemovitosti

Exkluzivně nabízíme skvělý byt 3+1(s lodžií) o ploše 75 m2 + sklep. Byt je ve skvělé lokalitě - v Lonkově ulici, Polabiny III. a nachází se v nejvyšším patře domu. Je po rekonstrukci a má bezpečnostní dveře SHERLOCK RC 3 a statický posudek na možné úpravy bytu. Moderní kuchyně má zabudovanou myčku nádobí, plynovou varnou desku a elektrickou troubu. Byt má vkusnou koupelnu a samostatnou toaletu. Plastová okna mají žaluzie i sítě proti hmyzu, plovoucí podlahy v celém bytě a dveře s obložkami jsou v barvě přírodního dřeva. Byt je čerstvě vymalován a majitel zde ponechává veškeré skříně, skříňky a další nábytek (dle domluvy). Nezanedbatelnou skutečností je i dobře umístěný a dobře zabezpečený vlastní sklep. Dům má novou zateplenou střechu, nové výtahy, stoupačky v plastu a nové vchody s čipem. Přesto je dům je bez dluhů a fond oprav je zde pouhých 1.500,- Kč/měs. Více podrobností se dozvíte z naší video-prohlídky. Přijďte se podívat, kde můžete bydlet! Přesný čas prohlídky si dohodněte s makléřem.

Vlastnosti nemovitosti
Číslo nabídky 1480
Dispozice 3+1
Konstrukce panel
Umístění sídliště Polabiny
Počet podlaží 8
Podlaží 8
Obytná plocha 75 m²
PENB D

Reference od klienta

Karel Theodor Borovička

Jak jsem prodával byt. Aneb doporučuji paní Hanusovou
 


Paní Hanusovou jsem poprvé potkal na podnikatelské snídani BfoB v Pardubicích. Líbil se mi její přístup a dohodli jsme se na spolupráci na propagaci jejího tehdejšího webu. Tam jsem poznal způsob, jakým pracuje. Jak by ne, když mou metodou je tahat z klientů, jak co dělají pro své klienty. Za co je chválí, co je jejich přidaná hodnota, čím se liší od konkurence.


U paní Hanusové mě zaujalo, že pro byt obvykle najde kupce do 14 dnů. A že jej umí prodat “nad cenou”. Třeba díky videoprezentaci a systému jednoho prohlídkového dne.


Nastala situace, že jsem potřeboval prodat svůj byt na Lonkově v Pardubicích. Inu rozvod. Psal se říjen 2017, už jsem tam žil sám a poohlížel se po pronájmu v Hradci Králové. Chtěl jsem změnu. Oslovil jsem paní Hanusovou s tím, že chci prodat, na bytu je ještě hypotéka u Hypoteční banky a “čím dřív, tím líp”.


Přišla tehdy na průzkum i s manželem, abychom dohodli podmínky, focení, představu o harmonogramu apod. Rovnou mi doporučila, ať zjistím pokutu za předčasné splacení úvěru. O tom jsem měl trochu povědomí a tušil, že bude klidně 50 tisíc. Zbýval ještě asi rok a půl do konce fixace. A bum. Pokuta od banky tehdy byla přes 200 tisíc korun. A prý se sníží na cca 100 tisíc koncem března 2018. Odsunul jsem tedy stěhování na duben 2018.


Osud tomu chtěl, že jsme s přítelkyní našli koncem ledna krásný pronájem, který nečekaně zprostředkovávala paní Hanusová. A koncem ledna jsme se vystěhovali, nechali vymalovat, pořádně uklidili a připravili na prodej. Až potom nastalo focení a tvorba videa. Dodal jsem fotky z jara a léta, náladovky z cesty k Wonkovu mostu, přidal detaily o vychytávkách bydlení pro rodinu s malým dítětem v okolí. Paní Hanusová přidala další informace ze svého pohledu a zapracovala všechno do propagačního videa.


Inzerát zveřejnila v neděli večer. A v pondělí odpoledne už byly domluvené první prohlídky. To jsem zíral. Za týdne od zveřejnění jsme měli vybraného kupce, složenou rezervační zálohu. Chvíli jsme čekali na potvrzení hypotéky u kupující a pak se řešilo kolečko na Katastru, kupní smlouva, úschova peněz… ve finále až téměř 3 měsíce od zveřejnění inzerátu jsem měl komplet peníze na účtu.


Oceňuji, že dokázala získat zájemce, kteří si vzali hypotéku u Hypoteční banky a tím pádem mi snížili pokutu z řádově 110 tisíc asi na 10. Prodejní cena 2.360.000 (vč. 60 tisícové odměny) i za mě odpovídala tržní realitě. I když původně jsem si maloval aspoň 2,5 milionu korun. Přece jen byt jsem koupil za 2,2 mil. Jenže v roce 2008, těsně před “krizí” :-)


Informace, které mi utkvěly v hlavě:


●     je potřeba udělat perfektní video a fotky


●     nastavit rozumnou cenu


●     získat více zájemců, protože prodejní cena 2.36 pro kupce, může pro mě být 2,46, když bude mít “správnou” banku


●     počítat s tím, že bude trvat ještě 2-3 měsíce, než přijdou peníze - jen na katastru je ochranná lhůta 21 dní, po kterou se neprovede zápis, plus je potřeba počítat čas na advokáta a kupní smlouvu, potvrzení hypotéky kupující, podání návrhu na výmaz zástavního práva…


●     na prohlídku přišlo 5 vážných zájemců, z toho dva by reálně šli do hypotéky Hypoteční banky


●     (pro srovnání: na podobný byt o pár metrů dál, ale s cenou “napálenou” o 200 tisíc výš by jeden zájemce; inu, majitel si nedal poradit)


●     já se postaral pak už jen o finální vystěhování, úklid, předání bytu, klíčů apod.


●     začátkem roku 2019 jsem se “odhlásil” z platby daně z nemovitosti