Dědictví nemovitosti - přínos nebo problém ?

publikováno:

Dědictví nemovitosti - přínos nebo problém ?

 

 

Zda vaše dědictví nemovitosti bude pro vás přínos nebo problém, se rozhoduje hned na začátku. První, co vás čeká je notář, který od vás bude požadovat „soudní“ odhad ceny zděděné nemovitosti.

 

          3 základní rady

 Rada č. 1:

  • pro odhad ceny zděděné nemovitosti není nutný odhad soudního znalce
  • šetřete své peníze, na rozdíl od soudního znalce dokážu o hodně více „optimalizovat“ odhadní cenu nemovitosti, u mne ušetříte nejen  ½ poplatků za odhad, ale i ½ poplatku na daních!

Rada č. 2:

  • je vás více dědiců? Než necháte notáře rozhodnout o podílech jednotlivých příbuzných, poraďte se. Jsou situace, které mohou dle zákona zvýšit váš podíl na dědictví. Víte například, že notář může pokrátit dědický podíl dědicovi, kterému byl poskytnut dar od zesnulého v době, kdy ještě žil?

Rada č. 3:

  • Od letošního roku mají  všichni dědicové předkupní právo na zděděnou nemovitost.  A bohužel, nezáleží na tom, jak velký podíl má váš příbuzný. Prostě, pokud vše nebudete mít včas správně smluvně ošetřené, může se stát, že totálně zablokuje vše, co jste si naplánovali.

 

Kontaktujte mne včas, nejlépe ihned, jak vás osloví notář. Mám spoustu zkušeností a pomohu vám projít celým dědickým řízením až po předání klíčů novému kupci.