Jak se bydlí v Nové Trnové v Pardubicích

publikováno:

Jak se bydlí v Nové Trnové v Pardubicích

Tuto otázku dostávám poměrně často. Nová Trnová je prostě specifikum. Někdo ji proklíná, někdo chválí. Podívejme se proto na ni očima realitního makléře.

Nová Trnová je nově postavené, celkem hezké malé sídliště. Ze dvou stran je obklopeno lesíkem a na jeho okraji je nádherné volnočasové hřiště. Cihlové domy mají spoustu balkonů a teras, je zde klid a poměrně dost zeleně. Většina aut je schovaná v garážích pod domy a většina domů je bezbariérových s výtahem. Takže na první pohled super sídliště, kde je klid, pohoda a blízká příroda.

Ovšem podívejme se na to z druhé strany. Na sídlišti chybí jakákoliv občanská vybavenost a dopravní obslužnost. Na nejbližší zastávku MHD je to bratru 650m. Nejbližší nákup uděláte v Globusu nebo Kauflandu, ale projdete se vždy téměř jeden kilometr. A to s těžkým nákupem není žádná legrace. Škola a školka je v nedohlednu, navíc za frekventovanou silnicí.

Jaký je tedy můj názor? Nová Trnová je super sídliště pro „pejskaře“, kteří se rádi procházejí přírodou a mladé rodiny s dětmi. Prostě pro aktivní lidi, kteří rádi používají kolo, auto a pohyb jim nedělá problémy. Ale toto sídliště je absolutně nevhodné pro imobilní důchodce a lidi s tělesným postižením. Přestože je zde bezbariérové bydlení, bez auta se tu prostě neobejdete. Pokud máte problémy s chozením, tak musíte počítat, že bez auta jste naprosto odkázáni na cizí pomoc.

A jaký je váš názor? Třeba mi něco důležitého uniklo. Napište mi váš názor a já článek ráda doplním o aktuální informace.