Tipněte si, poznáte toto místo v Pardubicích?

publikováno:

Tipněte si, poznáte toto místo v Pardubicích?

Trochu vám napovím. Je to část pardubického sídliště, které je plné paradoxů. Jsou zde domy bez oken, dětské hřiště uprostřed křižovatky a ulice, kde není jediný strom a přesto se jmenuje „Javorová“.  Představuji vám sídliště Nová Cihelna. Takto si páni architekti představují moderní bydlení.

Mělo to být nadčasové, satelitní sídliště. V roce 2012 stavební firma slibovala bydlení pro 5 000 rodin, od startovacích bytů až po luxusní atriové domy.  Sídliště s obchody, velkým dětským hřištěm a mateřskou školkou.  Ovšem jaká je skutečnost?

Tak například atriové domy. Na jednom plácku se zde tísní malá betonová vězení s okny pouze na vlastní maličké dvorečky. Že nevidíte na ulici, nemusíte litovat. Ono není o co stát. Ulice zde vypadají jako příjezdové cesty do řadových garáží. Nikde žádná zeleň, nikde místo na odpočinek nebo setkání se sousedy. Nebýt schránek na poštu, ani nepoznáte, že zde stojí „luxusní atriové domy“, jejichž cena se pohybuje okolo 5 milionů. A dětské hřiště? To je ve skutečnosti maličký oplocený ostrůvek, vklíněný mezi tři silnice.

Zkrátka a jednoduše, tento způsob bydlení v Pardubicích se mi nelíbí. A to nemluvím o tom, že do nejbližšího obchodu je to jářku 1 km a v budoucnosti povede těsně okolo sídliště severovýchodní dopravní (a zajisté rušný) obchvat Pardubic.

Co dodat. Jestli hledáte nějaké pěkné bydlení, zkuste se podívat do mé nabídky. Možná právě prodávám nějaký hezký byt s výhledem do zeleně nebo domek s hezkou zahradou. Možná za něj zaplatíte i daleko míň, než jsou ceny v této lokalitě.