2. krok k dobrému prodeji

publikováno:

2. krok k dobrému prodeji

Mám byt/dům připravený k prodeji tak, abych za něj dostal co nejvíc peněz?

Je až na pováženou, kolik lidí si tuto otázku nikdy nepoloží. Přitom právě toto může „houpnou“ s kupní cenou nemovitosti hodně nahoru.

Nejde o nic složitého. Jen si vše musíte pořádně srovnat v hlavě. Uvědomit si, že byt nebo dům brzy prodáte a dříve nebo později vás čeká balení. Jste rozhodnuti na 100% nemovitost prodat? Tak máte na půl vyhráno. Prostě začněte balit své věci dříve, než nemovitost poprvé nabídnete kupcům.

Co udělat v bytě?

Ano, myslím to vážně, začněte balit. Stejně vás to čeká, tak proč nezačít hned. Poskládejte do krabic osobní věci, které nepotřebujete, sundejte ze zdí fotografie rodiny a už teď vyhoďte věci, které hodláte při stěhování zlikvidovat. Pak se proberte starou sbírkou kosmetiky a nechte v koupelně jen opravdu to nejnutnější. Co je schované ve skříních, zatím řešit nemusíte. Ale co je na skříních a pod nimi, musí pryč. Kupce vaše sbírka plechovek od piva nezajímá, on si přijde prohlédnout byt, ve kterém chce bydlet.

S novou výmalbou bytu si starosti nedělejte, tu si stejně kupec udělá „po svém“, byla by to zbytečná investice. Ovšem fleky, které by mohli v kupci vzbudit obavy (například od proteklé vody) musí pryč. Nakonec opravte rozbité kohoutky a splachovadla. Chcete-li prodat byt za slušnou cenu, vše musí být dobře funkční. Tady se malá investice vyplatí.

Tak, a máte hotovo.

Z přecpaného bytu jste udělali vzdušný prostor a uklidili vlastní historii bydlení, tím dáváte kupci šanci pro lepší představu jeho vlastního bydlení.

Váš byt tak získá sympatie kupce a má teď šanci na mnohem lepší cenu.

 A co udělat s domem?

Nejdříve vyházejte nepotřebné krámy, vykliďte garáž a vyčistěte půdu. Nářadí si nechte jen to nejnutnější, jinak všechno pryč. Tak a teď se soustřeďte na zahrádku. Ostříhejte stromy, prosvětlete keře a posekejte trávník. To úplně stačí.

Pokud váš dům nebo zahrada má nějaké nedostatky, znám jednu fintu. Všude, kde to bude možné, dejte barevné květiny. Kytky upoutají oči, provoní vzduch a navodí dobrou náladu. Ke stavu domu je pak kupec mnohem méně kritický.

Máte hotovo? Tak prima.

Váš domek je dokonale připraven, první dojem je přeci nejdůležitější.