5. krok k dobrému prodeji

publikováno:

5. krok k dobrému prodeji

Buďte realisti, znáte nejvyšší možnou cenu vaší nemovitosti?

Polovinu cesty k dobrému prodeji máte za sebou. Víte jak upravit nemovitost k prodeji, kde ji inzerovat a máte připravený skvělý inzerát. Vaše nemovitost je dokonale připravena k prodeji.

Zbývá doladit cenu a můžete inzerovat nemovitost.

Nejdřív trochu historie.  Když jsme neznali internet a v novinách byly jen inzeráty s textem, musel kupec nejprve každou prodávanou nemovitost osobně navštívit, aby si ji prohlédl. Majitel měl s kupci osobní kontakt a přesně věděl, kdo chce (a za kolik) nemovitost koupit. Jo, to byli časy.  

Jenomže teď je doba webová. Na kupce útočí nepřeberné množství nabídek nemovitostí. Aby se na váš inzerát alespoň podíval, musí ho samozřejmě zaujmout.  Ale aby se objednal na prohlídku, musí mít nabídka REÁLNOU CENU. Jinak se s kupcem nikdy nesetkáte.

Jaká má být cena nemovitosti? Přece cena nejvyšší, ale reálná. Nesmí odradit kupce.

„Je to, jako když si jdete koupit boty za 1.000,- Kč. Pěkné boty za 1.200,- Kč se určitě vyzkoušíte. Boty za 3.000,- Kč však necháte bez povšimnutí.“

Reálná cena nemovitosti umožní posbírat kontakty a setkat se s kupci. To je to, oč vám běží.

Pokud se setkáte s kupci, můžete s nimi jednat o ceně a vybalancovat ji na tu nejvyšší možnou hranici. Čím větší zájem, tím máte větší možnosti. Pokud však nikdo nepřijde … s kým budete jednat?

Nejvyšší cenu prodávané nemovitosti neurčujete vy, ale trh.

Sundejte růžové brýle, oprostěte se od svých osobních vazeb na prodávanou nemovitost a přemýšlejte reálně. Zapomeňte na to, kolik peněz potřebujete vy, ale přemýšlejte, kolik bude ochotný dát kupec. Není to jednoduché, ani „vejrání“ na inzerci podobných nemovitostí vám nepomůže, pokud neznáte realitní trh. Nechte si raději udělat odhad tržní ceny od nezávislého odborníka. Nebo mne můžete kontaktovat, a s cenou vaší nemovitosti vám ráda poradím.

Využijte mé služby, DÁVÁME RADY ZDARMA, na mých stránkách.

Tržní odhad ceny nemovitosti ode mne máte vždy zdarma.