6. krok k dobrému prodeji

publikováno:

6. krok k dobrému prodeji

Jak rozeznat podvodníka od dobrého kupce ?

Naše výprava za dobrým prodejem je téměř u konce. Teď záleží jen na tom, jak jste zvládli předchozích 5 kroků. Pokud ano, máte inzerát, co by měl brzo přilákat dobré kupce a určitě se těšíte na první prohlídky.

Můžete v klidu odstartovat svou první inzerci!

 Vlastně ne, počkejte, STOP!   Ještě bych vám ráda něco řekla:

-          zvolili jste správný server pro svou inzerci?

-          pokud ne, poznáte to velmi rychle. Do několika minut od spuštění inzerátu budete zaplaveni telefonáty a SMS od realitních makléřů. Připravte se na to, určitě vás jejich množství a agresivita může překvapit.

Tak to bylo jen malé varování na začátek. Otázka podloudných makléřů není však tématem tohoto článku. Teď se soustřeďme na to, jak poznat podvodníka z řad kupců, co byli na prohlídce.

Upřímně? Nepoznáte je.

Za svou kariéru realitního makléře jsem prodala stovky nemovitostí a pronajala snad tisíc bytů. Přesto, i se svými zkušenostmi, podvodníka na začátku prodeje téměř nikdy poznám. Je sice pár znaků, které mi zdvihají varovná tykadla, například přemíra zájmu o nemovitost nebo několik „náhod“, proč se dotyčný nemohl dostavit na domluvenou schůzku. Podvodníci však bývají tak věrohodní, že jim téměř vždy uvěříte. Vlastně, proto jsou to podvodníci.

Jak se tedy bránit?

To je jednoduché. Trvejte na podepsání smlouvy o sjednaných podmínkách a okamžitém zaplacení zálohy. To uvidíte, jak rychle se vytratí jejich zájem o vaši nemovitost.

A co když je to opravdu kupec?

No, i to se může stát. Někdy jsou kupci, co jednají překotně anebo příliš obezřetně, mnohdy z nejistoty až agresivně. Nemůžeme jim to zazlívat. Třeba k tomu mají své důvody. O to víc je s nimi potřeba domluvit urychlené podepsání smlouvy a složení zálohy.

S kupci jednejte co nejrychleji. Pokud vám nabízejí „dobrou“ cenu nebo to jsou jediní zájemci, jednejte okamžitě. Neváhejte. Většina kupců se nerozhoduje jen o koupi vaší nemovitosti.

Rychlost hraje při prodeji nemovitosti velmi významnou roli.