Trh se obrací, je to pro vás šance?

publikováno:

Trh se obrací, je to pro vás šance?

Ano, prázdniny skončily, realitní trh se rozbíhá opět na plné obrátky a realitní trh se začíná otáčet o 180°.  Realitní bublina praská a začíná nečekaný boj o ceny nemovitostí. Pro prodávající je to poslední šance prodat svou nemovitost draze a pro kupující se připravuje šance koupit si nemovitost a stovky tisíc levněji, než před půl rokem.  Záleží jen na tom, jaké máte informace a jak s nimi umíte zacházet.

Pokles zájmu o nemovitosti není ovlivněn bankami, jak se domnívá tisk. Banky již vědí, že udělali chybný krok a úvěry se opět uvolňují. Mimo to, existuje mnoho dobrých finančních poradců, kteří dokážou zajistit kombinací několika úvěrů cokoliv. Opravdu, v úvěrech ten hlavní problém není.

Tou zásadní změnou je začínající fenomén dnešní doby – ZVÝŠENÁ OPATRNOST KUPUJÍCÍCH.  Kupující začali vlivem všech okolností, co se v našem státě děje být daleko rozvážnější, obezřetnější a prozíravější. Také čím dál více zjišťují, že na realitním trhu je velmi mnoho zajímavých, ale předražených nemovitostí a začínají se zajímat, jak je získat za „přiměřenou cenu“. 

Kupující začínají využívat trendu „západních zemí“ a začali hledat služby odborníků, kteří jim poradí a pomohou vybrat vhodnou nemovitost ke koupi. Začínají si uvědomovat, že potřebují realitního makléře na své straně, který jim pomůže vybrat nemovitost odpovídající kvalitou a cenou jejich požadavkům.

Prostě, začíná být konec prodeje předražených nemovitostí.

Pro prodávající to tedy znamená, že mají poslední šanci prodat své nemovitosti za nejvyšší cenu, pokud využijí zbytku „neopatrných“ kupců, co je ke koupi nemovitosti tlačí čas nebo jejich životní situace.

A pokud vás to zajímá, i já jsem podlehla požadavkům svých klientů a stále častěji se stávám „makléřem na druhé straně“, tedy REALITNÍM PORADCEM KUPUJÍCÍCH. Ale o tom vám podrobněji napíšu až v příštím článku...