Několik rad jak najít „slušný pronájem“

publikováno:

Několik rad jak najít „slušný pronájem“

Ano, v Pardubicích je málo „slušných“ bytů k pronájmu. A budoucí nájemníci prožívají peklo. V noci sedí nad inzeráty, ve dne běhají po prohlídkách a nakonec  SMS- byt je již obsazen.

Ovšem, víte, JAKÉ PEKLO ZAŽÍVÁ REALITNÍ MAKLÉŘ?

Před týdnem jsem zrovna jeden takový „slušný“ byt pronajímala. Přestože jsem do inzerátu napsala, že prohlídku je nutné si domluvit telefonicky, minutu po spuštění inzerátu se mi začala plnit emailová pošta neosobními a nic neříkajícími odpověďmi z automatických odpovědí inzertních serverů. Všechny byly doplněny pouze telefonním číslem a emailovou adresou. Kolik jich je? Čtyřicet, nebo padesát, šedesát? Nepočítám to. Prostě, je toho moc. 

NEJDŘÍVE MUSÍM PROŽÍT PEKLO S TELEFONY. Houby je mi platné psát do inzerátu, že byt je vhodný pouze pro 2 osoby a majitel nebude preferovat nekuřáky, STEJNĚ TO NIKDO NEČTE! Lidé prostě jen volají a volají, někdy ani nevědí na jaký byt. TO NEPOCHOPÍM. Do garsonky o velikosti 23m2 se mi klidně chce přihlásit pětičlenná rodina a někdy se mne volající dokonce i zeptá: „A prosím vás, volám na byt v Chrudimi, nebo v Pardubicích?  

TAK CO S TÍM DĚLÁM? No, co se dá. Telefonuji třeba i 3 hodiny v kuse. Každých 5 minut někdo jiný, každému kladu stejné otázky a za chvíli v tom mám pěkný zmatek. Uf, konečně je večer a mám klid. Vlastně ne, někteří neomalenci mi klidně volají i hodinu před půlnocí.

Jo, a ještě jedna perlička, PŘESTOŽE VÍM, že majitel je silný alergik a do bytu opravdu žádné zvíře nemůže, přestože vím, že majitel mi výslovně nařídil, že nesmím pronajmout byt kuřákům, Romům, cizincům, matkám s dětmi a nevím ještě komu, NESMÍM TO NAPSAT DO INZERÁTU A ANI NESMÍM TĚMTO LIDEM ODMÍTNOUT PROHLÍDKU. Dokážete si představit ten „Kocourkov“ a blázinec v jednom?

A jak končí NEOSOBNÍ NABÍDKY v emailu? No, jak to ani může dopadnout. Jen prostě musím odtrpět ten ZBYTEČNĚ ZTRACENÝ ČAS, než všem odepíšu CTRL+C a CTRL+V: „Promiňte, nemohu vás přijmout na prohlídku, byt je již rezervován“.

 

TAK, A TEĎ TA SLÍBENÁ RADA PRO VŠECHNY, KTEŘÍ HLEDAJÍ „SLUŠNÝ PRONÁJEM“:

-          kontaktujte makléře IHNED, jak vyjde inzerát

-          každý inzerát si ale předem DOBŘE SI PŘEČTĚTE a držte se instrukcí makléře

-          rozhodně neposílejte jen „automatické odpovědi“, je to ztráta času

-          naopak, SNAŽTE SE NĚČÍM ZVIDITELNIT. Například neobvyklým pozdravem

MUSÍTE VYSTOUPIT Z ŘADY!

Sdělte o sobě veškeré základní INFORMACE, a přidejte i něco navíc. Nebojte se odvázat, tady platí, ČÍM VÍCE, TÍM LÉPE. Můžete klidně o sobě napsat třeba celý román. Co děláte, odkud pocházíte, jaké máte vlastnosti, i důvody, PROČ PRÁVĚ VY máte získat tento byt. KAŽDÝ MAKLÉŘ TO URČITĚ VELMI UVÍTÁ.

Anebo naopak, ZEPTEJTE SE, jaké má majitel požadavky, a makléři POTVRĎTE, že všem kritériím vyhovujete. Udělejte vše proto, aby si vás makléř MĚL DŮVOD ZAPAMATOVAT.

Víte, on to makléř taky NEMÁ LEHKÉ, když má z mnoha desítek „šedivých a neosobních nabídek“ vybrat JEN toho jediného SPRÁVNÉHO NÁJEMNÍKA.  

Tak přeji, hodně štěstí, a PROSÍM NAPIŠTE MI, jsem zvědavá, jak vám mé rady pomohly.

Přeji hezké NOVÉ BYDLENÍ!