Rodinný makléř = dobrý přítel na telefonu

publikováno:

Rodinný makléř = dobrý přítel na telefonu

V každém případě, bydlení je pro člověka důležitá základní životní potřeba a zpravidla i největší životní investice. Ať už nemovitost vlastníte, nebo jste jen v pronájmu, tak jste ve svém životě už řešili a určitě v budoucnu ještě budete řešit spoustu realitních smluv a životních situací okolo nemovitostí.

Máte ve svém mobilu číslo na svého "realiťáka"?

Nemyslím tím člověka, který pro vás bude pracovat, jen když bude mít vidinu provize z prodeje. Myslím tím člověka, o kterém víte, že mu můžete kdykoliv zavolat jako dobrému příteli na telefonu a třeba ho požádat jen o drobnou radu v realitách. Člověka, na kterého je spolehnutí a rozumí všemu, co se děje kolem trhu s nemovitostmi.

Ano, takto pracuje rodinný makléř. Je vám kdykoliv k dispozici, poradí, pomůže nebo zkontroluje, co je potřeba.

Rodinný realitní makléř se nevyzná jen ve smlouvách, ale poradí vám zejména v různých životních situacích. Například s prekérním sousedem, který tvrdí, že máte garáž na jeho pozemku nebo v jednání se stavebním úřadem ohledně „černé stavby“. Pomůže vám v případě dědictví, poradí s nechtěným nájemníkem nebo nabídne pomoc s hledáním nového bydlení. Prostě rodinný makléř si dokáže poradit se vším okolo nemovitostí a bydlení.

Rodinný makléř je člověk, který vás zná a vy znáte jeho.

Rodinný makléř ve svém principu funguje naprosto stejně, jako dobrý přítel na telefonu. Například jako váš „ ajťák“, kterému můžete kdykoliv zavolat, když se vám „splaší“ počítač.  Znáte se! On zná vás a váš počítač, vy znáte jeho a jeho schopnosti. I když třeba počítačům vůbec nerozumíte, někdy vám od něj stačí jen malá rada a vše zas funguje tak, jak má. No, a když je to vážnější, rádi mu svůj počítač svěříte do péče. Víte, že mu můžete věřit a víte, že pro vás a váš majetek udělá maximum.

No, a když se cokoliv děje okolo nemovití, je také dobré se s někým poradit. Každá neznalost a chyba se dnes čím dál víc trestá a neznalost zákona se čím dál víc neomlouvá. Pokud bydlíte v jakékoliv nemovitosti, je dobré mít ve svém mobilu číslo na rodinného makléře. Spolehlivého „realiťáka“, který vám poradí a pomůže, když to bude potřeba.  

Jak najít toho správného rodinného makléře?

Ideální je, zeptat se svých známých. Jistě najdete někoho, kdo má dobré zkušenosti se „svým makléřem“.  A pokud nikoho neznáte? Tak hledejte makléře, který má již s realitním trhem dlouholeté zkušenosti (minimálně 5 let). Přečtěte si jeho reference a sledujte jeho práci. Je-li to makléř, který má v inzerci 20 nemovitostí po celé republice, určitě to pro vás není ten správný člověk. Hledejte spíše makléře „na vlastní noze“, nejlépe ve vašem regionu a hlavně se zapálením pro svou práci a s čistým svědomím.

Poznejte ho osobně, sejděte se s ním a udělejte si o něm vlastní názor. Nebo ho rovnou vyzkoušejte. Zkuste mu položit pár otázek a uvidíte, zda se chová jako správný rodinný makléř, který si zaslouží mít své telefonní číslo ve vašem mobilu.

Jde přeci o váš největší majetek a vaši důležitou jistotu bydlení.